KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Başiskele Muhtarlar Toplantısına Mehmetçiğimize Başarılar Dileyerek Başladı

Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy, Başiskele Muhtarlar Toplantısına Mehmetçiğimize Başarılar Dileyerek Başladı

Başiskele İlçesi Muhtarlar toplantısı Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'un Başkanlığında gerçekleştirildi. 
 
Başiskele Belediye Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'un yanı sıra  Vali Yardımcısı Suat Yıldız, Başiskele Kaymakamı Atila Kantay, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı İlhan Altıntaş, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil Akkaya, Kamu kuruluşlarının İl ve İlçe Müdürleri ve Başiskele İlçesi Muhtarları katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy'un yaptığı konuşmalarında; "Değerli katılımcılar, her ay düzenli olarak bir ilçede yapmış olduğumuz muhtarlarımızla toplantımızı bu ay Başiskele'de gerçekleştiriyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Konuşmalarıma başlamadan önce Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Suriye'de yürüttüğü Barış Pınar'ı harekatında başarılar diliyoruz. Asker ve sivil şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize sağlık diliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti kendi ülkesinin güvenliğini sağlama adına yürüttüğü bu çalışmada Türk halkı kurum ve kuruluşlarıyla beraber Türk ordusunun, Silahlı Kuvvetlerinin yanında yer almıştır ve almaya devam edecektir. 

31 Mart'ta yerel seçimler yapıldı ve yerel seçimlerde yeniden veya ilk defa seçilen muhtarlarımız var, Belediye Başkanımız da yeni seçildi. Yeni seçilen, yeniden seçilen bütün muhtarlarımızı tebrik ediyorum, görevlerinde başarılar diliyorum. Aynı şekilde yeni seçilen Belediye Başkanımızı da kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.

Okul Çağında Olup Okula Devam Etmeyen Öğrenci Olmamalı

Önem verdiğimiz, üzerinde durduğumuz, olmazsa olmaz dediğimiz çalışmaların başında eğitim geliyor. Okul çağında olup okula devam etmeyen öğrencimizin olmaması adına muhtar arkadaşlarımıza da kendi bölgeleri ile ilgili tespitleri varsa bunları ilgili birimlerimizle paylaşmalarını arzu ediyoruz. Özellikle okul çağı yaşını geçmiş çocuklarımızda varsa bunları da açık ortaokul, açık liseye yönlendirme adına bu çalışmalarımızı sürdürmemizde yarar var. 

Bu Yıl 5  Yaş Grubunda  %100 Okullaşmayı Arzu Ediyoruz.

Özellikle okul öncesinde 5  yaş grubunda %100 okullaşmayı arzu ediyoruz. Bu bakımdan  mahallerinizde bulunan ve 5  yaş grubuna dahil olan çocuklarımız varsa bunları anaokullarına gitmeleri konusunda özellikle muhtar arkadaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. 3, 4 ve 5  yaş önemli ama 5  yaş mutlaka bizim için önemli bu konuda muhtar arkadaşlarımızın da yapılan çalışmalara destek vermesini özellikle istiyoruz.

116 Kodlama Dersliğimizin %53'ünü Tamamlamış Durumdayız

Eğitimde kaliteyi arttırmak için Kocaeli'nde her eğitim bölgesindeki ilkokul, ortaokul ve lise'ye  kodlama atölyeleri kurma hedefi ortaya koyduk. 116 dersliğimizin %53'ünü tamamlamış durumdayız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir bey önümüzdeki yıl yani eğitim öğretim yılı içerisinde bulunduğumuz bu yıl tablet yerine kodlama atölyelerini programına aldı ve eksik kalanlarımızı da Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin destekleriyle önümüzdeki dönemde tamamlayacağız. 

Halk eğitim çalışmalarına  çok önem veriyoruz. Bölgenizdeki insanların istedikleri halk eğitim kursları varsa onları mutlaka bizlere bildirin. Onların ihtiyaçlarına göre çeşitli seviyelerde ve sürelerde kurslarımızı açmak ve halk eğitimdeki başarımızı, çalışmalarımızı daha üst noktalara taşıma kararlılığındayız. Bu yönüyle talepleriniz varsa bunları mutlaka bizlerle paylaşın. 

17-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-201917-10-2019

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.