KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürleri 2015-2016 Sene Başı Değerlendirme Toplantısı

2015-2016 Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri Toplantısı 14/09/2015 Pazartesi Günü Saat 10:00´ da Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda Yapıldı.
Okul Müdürleri 2015-2016 Sene Başı Değerlendirme Toplantısı

2015-2016 Öğretim Yılı Sene Başı Okul Müdürleri  Toplantısı 14/09/2015 Pazartesi günü aşağıdaki gündem maddeleriyle Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.

GÜNDEM MADDELERİ

1.Açılış.

2.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının Okunması.

3.İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Zeki ER’in Konuşmaları.

4.Eğitim Öğretim İle İlgili Hususlar.

5.Belirli Gün ve Haftaların Kutlama Programlarının Okul Müdürlerine Dağıtılması ve Sosyal Etkinliklerin Belirlenmesi.

6.Taşımalı ve Özel Öğrenci Servisleri İle İlgili Açıklamalar.

7.Dilek Ve Temenniler.

 

8.Kapanış.

 

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sene Başı Toplantısı açılış ve saygı duruşunun ardından, İlçe Milli Eğitim Şube müdürü Recep Sezer toplantı gündem maddelerini okudu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İrfan Zeki ER açılış konuşmasını yaptı.

 

İfan Zeki ER Konuşmasında;

        Okullarımızın fiziki olarak yeni öğretim yılına hazır olması, okul çevresi ve okul  eğitim ortamı açısından  kaygı duyulabilecek olumsuzluklar var ise bu durumların da yönetilerek giderilmesi için gerekli tedbirlerin alınmasını konusunda okul müdürlerini bilgilendirdi.

Resmi ve Özel tüm okullarımızın kurması gereken kurullar hakkında bilgilendirmesini yaptı. Kurul ve Komisyonların kurularak üyelerine gerekli görev tebliğlerinin yapılması ve kurumda ilan edilmesini belirterek, okul müdürlerinin öğretmenler ile sık sık toplantı yapılması gerekliliğine değindi.

       Herhangi bir talebi olan okulun mevzuat çerçevesinde istekte bulunmasını, yapılacak iş ve işlemlerin plan ve program şeklinde yürütülmesini,2015 Şubat ayında yayınlanan resmi yazışma kurallarının okul Müdürleri, öğretmen ve memurlara okunmasını, yazışma kurallarına dikkat edinilmesi gerektiğine değindi. Okul kurumlarının ilgili yönetmelik çerçevesinde uygulanmasını istedi.

İzin yönergeleri hakkında bilgilendirme yapıldı. Mazeret izni, yıllık izin, doğum izinlerine değinildi.

        Okul müdürlerinin bilmedikleri (emin olmadıkları) konularda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan yöneticilere danışmalarını dile getirdi. Örgün ve yaygın eğitim kursları hakkında bilgilendirme yapıldı. Meslek liselerinde görev yapan okul müdürlerine kurulması gereken komisyonlar hakkında, eğitim bölgeleri zümre toplantıları hakkında bilgi verdi. Her memur ve yöneticinin kendisini ilgilendiren mevzuatı bir dosya halinde yanında bulundurmasını istedi.

           Konuşmasında sosyal medyaya da değinen İrfan Zeki ER sosyal medyanın okullarca aktif bir şekilde kullanılmasını, yapılan çalışmaların web adreslerinde (resmi sitelerde) yayınlanmasını, okullarda önemli olan duyuruları İlçe Milli Eğitime Müdürlüğü’ne bildirerek resmi sitelerde yayınlamasını istedi.

Okul müdürlerinin, müdür muavinleri ile işbirliği içinde çalışmasını, herhangi konu hakkında ortak fikir sahibi olmaları, okul personellerine iyi niyetle davranılmasına, personellerin konu hakkında yöneticileri bilgilendirmesini, olayların tutanak altında toplanmasını istedi. Okullarda Öğretmen, öğrenci ve aile birliği temsilcisi seçilmesini, seçilecek temsilcilerin her konuda bilgilendirilmesinisöyledi.sınıf şube rehber öğretmenlerinin özenle seçilmesi gerektiğini, okul rehber servisinin aktif bir şekilde çalışmasını istedi.

 

Öğrencilere de dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü, ilkokullarda sözlü ve yazılı sınav yapılmamasını,(4.sınıflara yapılabilir) ilkokullarda  oyun temelli olmasını, belirli saatlerde proje çalışmalarını yapılmasını, halk oyunları çalışmaları ve çocukların milli ve manevi değerlerinin aktarılmasını, çocukların yeteneklerini keşfetmelerini söyledi. Okul öncesi  eğitime de özen verilmesini, okul yönetimin önemle dikkat etmesini ve bizzat ilgilenmesini, gerekli faaliyetlerde bulunmasını söyledi. Okul müdürlerine teşekkür ederek sözü Şube Müdürü Recep Sezer’e bıraktı.

 

Recep SEZER Konuşmasında;

  Ücretsiz ders kitaplarıyla ilgili açıklamada bulundu ve okul idarecilerine kitaplarla ilgili  sorun olup olmadığını sordu. Önemli bir sorun olmadığını birkaç okul dışında kitapların dağıtıldığını söyledi.

 

  Şube Müdürü Recep SEZER belirli gün ve haftalarla ilgili okulları tespit etti.

 

2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı2015-2016 Sene Başı Müdürler Toplantısı

 

 

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.