KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTOYK) Toplantısı

Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTOYK) Toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA başkanlığında 12/04/2018 Perşembe günü saat 15:00’da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu (MTOYK) Toplantısı

Milli Eğitim Bakanlığınca, Mesleki ve Teknik Eğitim alanında yapılacak olan çalışmalarda sektör, ilgili meslek kuruluşları ile yerel yönetimlerin desteğini alarak katılımcılık ve şeffaflık ilkeleri çerçevesinde daha nitelikli bir mesleki teknik eğitimi gerçekleştirmek amacıyla oluşturulan Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu  (MTOYK) toplantısı yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cemil AKKAYA, Şube Müdürümüz Hülya YELOK YAŞA, Kocaeli San. Od. GNY- Elif BİLGİSU, Kocaeli Ticaret Odası İd. İşler Servisi Şefi - Hüseyin AYDIN, Kocaeli Esnaflar ve Sanatkarları Od. Birliği Genel Sekreteri- Mustafa ÖZDİNÇ, Başiskele Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü – Sinan ÖZDENKAYA, Karşıyaka Tüpraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü - Muharrem SEÇGÜN, Başiskele Selim Yürekten Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı - Melek SÖZER, Bahçecik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı-Hüseyin ŞENTÜRK katılmıştır.

Toplantıda aşagıdaki gündem maddeleri görüşüldü

·    Yerel ve Bölgesel düzeyde Mesleki ve Teknik Eğitim ile ilgili konuların ele alınması

·    Çözüm Önerilerin görüşülmesi.

·   Nitelikli bir Mesleki ve Teknik Eğitimin yapılabilmesinde atölye ve laboratuvar ihtiyaçları, eğitim araç gereci, makine teçhizat ve diğer donanım malzemesi ihtiyaçlarının karşılanmasında sektör ve yerelyönetimlerin katkılarının belirlenmesi.

·    Öğrencilerimizin mezun oldukları, eğitim aldıkları meslek dalında istihdam edilmeleri için sektör desteğinin sağlanması için görüşülmesi.

·    Mesleki ve Teknik Eğitim öğrencilerinin sosyal, bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikleri ile Mesleki ve Teknik Eğitim alanında düzenlenecek yarışmaları desteklenmesinin görüşülmesi.

·    Özellikle Mayıs ve Haziran aylarında okullarımızda yapılacak olan Mesleki Eğitim Tanıtım çalışmalarında yerel yönetim ve sektör desteğinin sağlanması için görüşülmesi.

·     Atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin hizmet içi eğitimde sektörden destek alınması hususunun değerlendirilmesi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA, Mesleki ve Teknik Eğitim Okul Yönetim Kurulu  üyelerine yapmış olduğu konuşmasında; ”Çocuklarımıza vatan ve millet sevgisini aşılayarak topluma faydalı bireyler olabilmeleri için  eğitimlerinde her türlü  fırsat ve imkanların sağlanması gerektiğine” özellikle vurgu yapmıştır.

12-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-201812-04-2018

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.