KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAPATILAN ÖZEL OKUL ÖĞRENCİLERİYLE İLGİLİ İŞ VE İŞLEMLER

KAPATILAN ÖZEL OKUL ÖĞRENCİLERİYLE İLGİLİ İŞ VE İŞLEMLER

         23.07.2016 tarih ve 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname “ gereğince kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin resmi eğitim kurumlarına geçiş yapmalarına yönelik aşağıdaki düzenlemeler yapılmıştır.

         Kapatılan özel ilköğretim ve özel ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin nakilleri  2015-2016 eğitim-öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere 30 Eylül 2016 tarihine kadar yapılacaktır.

         Resmi ilkokul,ortaokul/imam hatip ortaokullarına geçmek isteyen öğrencilerin nakilleri velisinin başvurusu üzerine ulusal adres veritabanındaki yerleşim yeri adres bilgileri esas alınarak yapılacaktır.Öğrenci velisi kendi adres alanındaki resmi okula nakil başvurusu yapacaktır.

        Resmi ortaöğretim kurumlarına geçmek isteyen öğrencilerin nakilleri ,nakil olunacak okulun taban puanını taşımak şartıyla açık kontenjan şartı aranmaksızın ve normal nakil sürecindeki boş kontenjanları etkilemeden Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği çerçevesinde aynı tür ortaöğretim kurumlarına , nakil gitmek istediği okulun il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonu tarafından e-okul sistemi üzerinden zamana bağlı olmaksızın yapılacaktır.

 

       Özel okullara nakiller de yine gitmek istediği özel okulun bulunduğu il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonu tarafından e-okul sistemi üzerinden yapılacaktır.

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.