KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ CEMİL AKKAYA'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ CEMİL AKKAYA'IN 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLÎ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Büyük milletlerin büyük destanları vardır. Aziz Milletimizin en büyük destanlarından birinin adıdır 15 Temmuz. Büyük destanlar büyük davalar uğruna yazılır. Bir dava uğruna yazılan destanın ölümsüzlüğü ödenen bedellerle doğru orantılıdır. 

Ülkemiz 15 Temmuz 2016 tarihinde millî iradeyi, demokrasiyi, hukuk devletini ve halkımızın sarsılmaz birliğini hedef alan tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimine ve menfur bir kalkışmaya maruz kalmıştır. Bu kalkışmaya cüret edenlerin unuttuğu şey; milletimizin her şart ve zaruret dâhilinde istiklaline kastetmeye çalışanlara en ağır tokadı attığı idi. Acı tatlı günleri, sıkıntıları birlikte göğüslemiş, sevinçleri birlikte yaşamış, acıları birlikte paylaşmış bu millet; yeniden vatan müdafaası zaruret olduğunda tek yürek olarak kenetlenmeyi bilmiştir.

Hain FETÖ/PDY terör örgütünün şer çetesi mensupları tarafından devletin uçakları, tankları ve silahları ile milleti vatansız, bayraksız ve devletsiz bırakma niyetiyle yapılan bu girişim Aziz Milletimizin iradesi ve tüm kurumlarıyla devletin kararlılığı karşısında başarısız olmuştur. Yüce milletimiz, sinir uçlarına basılmaya çalışıldığında gösterdiği büyük refleks ile ülkemiz üzerinde tasarrufta bulunma gafletinde bulunan bütün şer odaklarına en büyük cevabı çok güçlü bir şekilde, tek yürek, tek bilek olarak, meydanlarda ve ilgili tüm noktalarda vermiştir.

İhanetin hissedildiği ilk dakikalardan itibaren sokakları, meydanları dolduran, istiklâline ve istikbaline sahip çıkan, 15 Temmuz darbe girişimini bozguna uğratan Aziz Milletimiz, 15 Temmuz gecesi ve takip eden günlerde, cesaretiyle, dirayetiyle, kararlılığıyla ve dik duruşuyla kahramanlık tarihimize kanlarıyla ve canlarıyla unutulmaz destanlar yazdı. Kahramanlık genlerini bünyesinde daima muhafaza eden milletimiz, günler ve geceler boyunca tuttukları demokrasi nöbetleri ile vatan sevgilerini tüm dünyaya bir kez daha haykırdı. Gecenin karanlığının ardında güneşli bir gün gizlidir.

Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz o gece bir toprak nasıl vatan olur, nasıl vatan kalır bir kere daha gösterdiler bize. Atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızda Ay Yıldızlı Şanlı Bayrağımız ilelebet dalgalanmaya devam edecektir.

15 Temmuz ruhunu yaşatmak için canla başla çalışmayı en büyük görev kabul ediyorum. Aziz Şehitlerimizi ve Kahraman Gazilerimizi minnetle ve şükranla anarken, Aziz Milletimizin zaferi ile taçlanan ve şanlı tarihimize altın harflerle yazılan 15  Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününü en derin duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım. 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Cemil AKKAYA

                                                                                                                                                                                                                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.