KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerin Dilinden Korosu'ndan Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Öğrencilerin Dilinden Korosu'ndan Milli Eğitim Müdürümüze Ziyaret

Türkçe'nin doğru kullanımına dikkat çekmek amacıyla başlatılan ve sosyal medyada izlenme rekorları kıran Öğrencilerin Dilinden Korosu  Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil AKKAYA'ya ziyarette bulundu.

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil AKKAYA'nın desteği ve Türkçe Öğretmeni Mehmet Uğur BEŞER koordinatörlüğünde  yürütülen projenin ilk çalışması, 19.Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100.yılına özel Vatan Sağolsun adlı klip olmuştu. Ziyarete ilişkin olarak Şehit Yunus Emre Ezer Ortaokulu 6/A sınıfında okuyan öğrenciler Türkçe Öğretmeni Mehmet Uğur Beşer ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz sayın Cemil AKKAYA'ya bugüne kadar verdiği destek ve gösterdiği ilgi için teşekkür etti. Yeni çalışmaların geleceğini belirten Türkçe Öğretmeni Mehmet Uğur Beşer "Biz bu çalışmayı kısıtlı zaman ve kısıtlı imkanlarla gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz görev almak için adeta birbirleriyle yarıştı. Hepsi birbirinden yetenekli olan öğrencilerimizle yeniden şarkı sözleri yazdığım şarkıya okul bahçesinde klip çektik. Şu anda youtube hesabımızda 2.000 görüntülemeye ulaşmak üzere olan videomuz ile güzel Türkçemiz için bir farkındalık oluşturmayı ve bu kapsamda yine en popüler şarkılara yeni sözler yazarak seslendirmeyi düşünüyoruz" dedi. Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA ise "Gençlerin ön planda olduğu çalışmaları her daim desteklemeye ve teşvik etmeye devam edeceğim. Küçük bir  fikir ekseninde şekillenen bu güzel çalışma ile gençlerimizin aynı zamanda sosyal medyadan doğru şekilde faydalanmasını da önemsiyorum. Güzel Türkçemize gereken özeni göstermeli ve bu kapsamda doğru kullanıma dikkat etmeliyiz. Sevgili öğrencilerimizi ve öğretmenimizi kutluyorum, başarılarının devamını diliyorum" dedi.

Ziyaretin sonunda Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA, Türkçe Öğretmeni Mehmet Uğur Beşer'e Öğrencilerin Dilinden Çalışması, BaşEğitim Dergisi, kurumumuzun sosyal medyası ve diğer alanlarda gösterdiği emeklerden ötürü bir hatıra olarak teşekkür belgesi takdim etti. Çekilen fotoğrafların ardından ziyaret sonra erdi.

Öğrencilerin Dilinden projesiyle; özellikle gençlerin sevdiği popüler şarkılara Türkçe'ye ve milli, manevi duygulara daha uygun yeni şarkı sözleri yazılarak şarkılar yeniden yorumlanıyor. Bu kapsamda Türkçe'nin doğru ve güzel kullanımına dikkat çekiliyor. Ayrıca öğrencilerin müziğe ve sanata olan ilgisinin teşviki ile sosyal medyayı verimli kullanması da gerçekleşmiş oluyor.  

 

Klibi İzlemek İçin : https://www.youtube.com/watch?v=pbS7TnHAhGw

31-05-201931-05-201931-05-201931-05-201931-05-201931-05-201931-05-201931-05-2019

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.