KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerin Dilinden Projesi'nden 100.Yıl Özel Etkinliği

Öğrencilerin Dilinden Projesi'nden 100.Yıl Özel Etkinliği

Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Türkçe'nin doğru kullanımına dikkat çekmek amacıyla başlatılan öğrencilerin dilinden projesinin ilk çalışması 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100.Yılına özel 'Vatan Sağolsun' adlı klip oldu.

Başiskele ilçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya'nın desteğiyle Türkçe Öğretmeni Mehmet Uğur Beşer koordinatörlüğünde yürütülen Öğrencilerin Dilinden projesiyle;; özellikle gençlerin sevdiği popüler şarkılara Türkçe'ye ve milli, manevi duygulara daha uygun yeni şarkı sözleri yazılarak şarkılar yeniden yorumlanıyor. Bu kapsamda Türkçe'nin doğru ve güzel kullanımına dikkat çekiliyor.  Ayrıca öğrencilerin müziğe ve sanata olan ilgisinin teşviki ile sosyal medyayı verimli kullanması da gerçekleşmiş oluyor. Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın Cemil AKKAYA projeyle ilgili olarak gerekli tüm desteği vereceğini ifade ederek hayırlı olsun temennilerini iletirken, projenin koordinatörü Türkçe Öğretmeni Mehmet Uğur Beşer ise öğrencilerle başlattıkları bu projenin başlangıç videosunun sosyal medyada yoğun ilgiyle karşılandığını belirterek yeni çalışmaların gerçekleştirileceğini ifade etti.

Video için TIKLAYINIZ..   https://www.youtube.com/watch?v=pbS7TnHAhGw

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.