KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞİSKELE'DE İLK ARA TATİLİ BAŞLADI

Okul Öncesi, İlköğretim ve Ortaöğretim okullarında eğitim-öğretim gören yaklaşık 22335 öğrencimiz ilk ara tatile girdi.
BAŞİSKELE'DE İLK ARA TATİLİ BAŞLADI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulamaya sokulan ve 18-22 Kasım tarihlerini kapsayan 2019-2020 eğitim-öğretim yılının ilk ara tatili başladı.

İlçemizde okullarından çıkan çocukların yüzlerinde tatilin verdiği gülümsemeyle evlerine koşarak gittikleri görülürken, öğrenciler hafta sonu tatilleriyle birlikte 9 gün tatil yapacak olmanın sevincini yaşadılar.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulanan ara tatil döneminde, öğrencilere yönelik etkinlik önerilerinin yer aldığı "aratatil.meb.gov.tr" sitesinin kullanıma açıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA, bu ara tatilin eğitime verilen bir ara değil, öğrencinin okul dışında kültürle, bilimle, sanatla, sporla, doğayla, değerlerimizle, oyunla, sosyal sorumluluk çalışmalarıyla buluşma vakti olduğuna vurgu yaptı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu ara tatil dönemi için öğrencilerimize yönelik bir etkinlik planı hazırladıklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Cemil AKKAYA, öğrencilere ara tatil döneminde arkadaşlarıyla birlikte eğlenceli vakitler geçirmeleri, sinemaya gitmeleri, bisiklet sürmeleri, müzik dinlemeleri, piknik yapmaları, oyun oynamaları, anne-babalarını ve akrabalarını iş yerlerinde ziyaret etmeleri ve kitap okumaları tavsiyelerinde bulundu.

 

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                             Cemil AKKAYA

                                                                                                                                                                                                                                     İlçe Milli Eğitim Müdürü

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.