KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAŞİSKELE’NİN İLK TEMA OKULU

Başiskele   Yeniköy Sepetlipınar  İlkokul ve anasınıfı öğrencileri, “Her zaman  toprağı, suyu, havayı korumaya varım ve  hep koruyacağıma  söz veriyorum ” diyerek TEMA Vakfı gönüllüsü oldu.
BAŞİSKELE’NİN İLK TEMA OKULU

Yeniköy Sepetlipnar İlkokulu ve anasınıfı öğrencilerinin  ve öğretmenlerinin  tamamı ve velileri ,TEMA gönüllüsü olarak kart ve rozetlerinin yanında hem sınıf görsellerini hem de "TEMA OKULU " görselini sahip olarak TEMA GÖNÜLLÜSÜ OKULU oldu.

TEMA kimlik  Kartlarını, rozetlerini ve sınıf görsellerini büyük bir heyecanla alan öğrencilerimizin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.Doğaya verdikleri önemi Bayram havasında yaşattıkları törenle sergileyen öğrencilerin coşkusu görülmeye değerdi.                                                                                                                                          

18-04-2018                                                                                                                                                                                                         

                                                                  

            

 

                     

       

 

 

 

 

                                                                                      

18-04-2018Törende açılış konuşması ile duygu ve düşüncelerini paylaşan  Okul müdürü Metin Öz

‘’bugün bizim için mutlu ve onurlu bir gün çünkü Başiskele ilçesinde ilk’’TEMA Okulu olarak kayıtlara geçeceğiz.  Okulumuz olarak ağaçların faydasını, çevreyi kirleten atıkları, doğayı yok eden her türlü dış etmenin neler olduğu öğrencilerimize iyice anlatıyoruz. Önlemler, geri dönüşüm gibi birçok önemli noktada çalışmalar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Doğanın dilinden anlayan, ona sahip çıkan, neden koruması gerektiğini bilen nesillerin yetişmesine vesile olduk mutluyuz, gururluyuz, kısıtlı alanımıza rağmen okulumuzun bahçesini ağaçlandırdık. Tüm personel ve öğrenciler olarak tema gönüllüsü olduk. Sevgili öğrenciler;  biz büyükler doğamıza, dünyamıza çok zarar verdik, vermeye de devam ediyoruz. Sizler bugün öğrencisiniz, ama yarın hepinizin farklı farklı meslekleri olacak, hatta kimileriniz yöneticilik görevi üstlenecek. Sizler doğa koruma bilinci ile yetişiyorsunuz ve dünyayı kurtarmak için sizlere çok ihtiyacımız var”.

Bu çalışmalarda emeği geçen başta Özlem Akyel hocama, müdür yardımcım Mihrap Tanrıverdi’ ye, öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliği yönetim kurulu üyelerine, muhtarımıza, okul çalışanına çok teşekkür ederim. Bu onuru ve gururu hep beraber yaşıyoruz ve hep yaşayacağız. Mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederiz.’’ Dedi

18-04-2018

 

 

 

 

 

Tema Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol konuşmasına başlamadan evvel öğrencilerle Artık Doğanın birer koruyucusu olduklarını ve Doğayı nasıl koruyacaklarına dair söyleşilerinden sonra ‘’ 1992 yılında kurulan TEMA Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı: sürdürülebilir yaşam için “Ekolojik Okuryazar” bir toplum olmak konusunda farkındalık sağlamayı ve sorumluluk paylaşmayı önemsemektedir. Doğayı tanıyan, temas eden, doğanın bir parçası olduğunu içselleştirmiş, günlük hayatındaki tercihlerinin doğaya etkilerinin farkında olan ve doğa ile uyumlu, sürdürülebilir yaşam için harekete geçebilen “Ekolojik Okuryazar” bireyler olmaya yönlendirmektedir.  Atalarımızdan emanet aldığımız  DOĞAYI ancak doğa gönüllüsü, doğa dostu, doğa kahramanı siz değerli  çocuklarımızın ve gençlerimizin  bitmek tükenmek bilmeyen enerjileriyle gelecek nesillere bırakabiliriz”  dedi.

Tema Vakfı şiirinin okunması, Okul korosunun doğa şarkıları söylemesi, ve sonrasında tüm öğrencilerin Dünyamızı korumak için and içmesinin ardından  Bu duyarlı davranışlarından dolayı okul müdürüne öğretmenlerine ve velilere teşekkür eden Nermin TOL, Başiskele İlçe Sorumlusu Ayşen Erbayri ile birlikte gönüllü öğretmen ,öğrenci ve velilere Tema gönüllüsü kart rozetlerini takdm etti

18-04-2018

18-04-201818-04-2018

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.