KOCAELİ BAŞİSKELE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İyi Dersler Şoför Amca eğitimleri ilçemiz Başiskele’de gerçekleştirildi

Başiskele Karşıyaka Tüpraş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirildi   İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat ARSLAN Koordinatörlüğünde Eğitim verildi çok sayıda servis şoförü katıldı. Eğitimde açılış konuşmaların ardından, trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularına değinilirken, doğru bilinen yanlışlar üzerinde özellikle duruldu. Toplantıya katılan servis şoförlerine katılım belgeleri verildi.
İyi Dersler Şoför Amca eğitimleri ilçemiz Başiskele’de gerçekleştirildi

 

İyi Dersler Şoför Amca eğitimleri Başiskele’degerçekleştirildi

 

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı,
TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri işbirliğinde, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında yürütülen İyi Dersler Şoför Amca projesi kapsamında, Başiskele’de taşımalı eğitim sistemindeki okul servis şoförlerine eğitim verildi.

 

İyi Dersler Şoför Amca projesi, taşımalı eğitim sisteminde görevli okul servis şoförlerinin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitelerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Proje her yıl belirlenen pilot illerde üç yıldan bu yana yürütülmektedir. Proje kapsamında geçtiğimiz iki senede toplam 16 bin servis şoförüne eğitimler verildi. Proje, 2016-2017 eğitim öğretim yılında Adana, Adıyaman, Antalya, Aydın, Çankırı, Düzce, İzmir, Kocaeli, Konya ve Zonguldak’ta ve bu illerin tüm ilçelerinde uygulanmaktadır. Proje uygulamaları, 17-21 Ekim 2016 tarihlerinde Ankara’da 5 gün süresince gerçekleştirilen ve pilot illerin İl Millî Eğitim Müdürlükleri ve İl Jandarma Komutanlıkları personelinin katıldığı formatör eğitim semineriyle başladı. Formatörler kanalıyla 7-18 Kasım 2016 tarihleri arasında illerinin bütün ilçelerinden belirlenen toplam 324 eğitimciye eğitim verilmiştir.

 

Projenin bu aşamasında, proje illerinin ilçelerinde görevliİlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensubu eğitimciler, kendi ilçelerindeki tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik eğitim verecekler. Böylelikle, proje kapsamında 2016 yılında toplam 13.500bin servis şoförüne daha eğitimler verilecektir.

 

 


 

İyi Dersler Şoför Amca Projesi Hakkında:

İyi Dersler Şoför Amca projesi, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin Lastikleri arasında imzalanan iş birliği protokolüyle, Trafikte Sorumluluk Hareketi kapsamında hayata geçirilmiştir. İyi Dersler Şoför Amca projesinin amacı, taşımalı eğitim sisteminde öğrenci taşımacılığı yapan şoförlerin trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim becerileri konusunda bilgi ve becerilerini artırarak, bu şoförlerin kapasitesinin geliştirilmesidir.

 

Projenin ana hedef kitlesi, taşımalı eğitim sisteminde görevli okul servis şoförleridir. Bunun yanında, belirlenen illerde, formatörler aracılığıyla ilkokul öğrencilerine eğitimler verilmesi verilmekte ve bir de ödüllü afiş yarışması düzenlenmektedir. Ayrıca, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve şoförlere yönelik iletişim çalışmalarıyla trafik güvenliği konusunda farkındalığı geliştirmek ve yol güvenliğini gündemde tutmak amaçlanmaktadır.

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

Serdar Mah. Çobandede Sok. No.2 Yuvacık /Başiskele / Kocaeli - 0 262 343 25 14 (343 27 11) (343 49 24)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.